Vodácké akce

Protože nejsme jen skauti ale i vodáci, jsou akce na řekách nedílnou součástí našeho programu!

Vlčata a Žabičky

Nemůžou hned začít nějakou divokou řekou. Proto je bereme na lehčí řeky, např. Dyje, kde se naučí, jak číst vodu, jak se vyhýbat kamenům, jak se sjíždí jezy, když už se nějaký blíží (samozřejmě jen ty bezpečné).

Skauti a Skautky

Pak jezdí na řeky, kde člověk zažije i trochu adrenalinu např. Moravice, Divoká orlice atd. Samozřejmě ale ze všeho nejvíc dbáme na bezpečnost, takže nejezdíme na nebezpečně řeky (tedy řeky, které jsou nějakým způsobem záludné nebo nevypočitatelné), všichni mají na vodě vesty a případně i přilby. Každý také musí předem prokázat dostatek zkušeností a schopností, aby mohl na prudší řeku jet.

Roveři, Rangers a Vedoucí

jezdí také na zahraniční řeky. Tyto řeky jsou už trochu nebezpečné a  náročné na techniku.