Náš skautský vodácký oddíl Kormoráni je jediný svého druhu v Brně. Je určen pro kluky od 6 do 15 let a pro holky od 7 do 15 let. Kdo z tohoto věku odroste, nemusí zoufat a může se podílet na vedení a přípravě programu tak dlouho, jak jen chce. Ve své činnosti spojujeme skautský i vodácký program.

Protože 6-15 let je velké věkové rozpětí, jsme rozdělení na dvě věkové kategorie. Mladší kluci a holky  7 – 11 let ve skautu tradičně nazvaní vlčata & žabičky a dále starší kluci a holky 11 – 15 let nazvaní skauti & skautky.

V našem oddíle naleznete pestrou škálu aktivit.

Od jara do podzimu máme schůzky na loděnici, kde se učíme jezdit na různých typech lodí. Tyto zkušenosti pak zúročujeme na různých řekách v ČR i zahraničí.

Přes zimu se také nenudíme, pořádáme výpravy, na schůzky chodíme do míst, kde se učíme zase něčemu novému nebo zde můžeme dělat zajímavý program.