Tábor

Tábor je pro všechny slavnostním vyvrcholením a zakončením celého skautského roku. Náš tábor se nachází v malebné krajině pod Bílým křížem. Protože jsme v chráněné oblasti Podyjí, tábor si stavíme každý rok sami „na zelené louce” u řeky Dyje.

Den na táboře

Ráno po budíčku, abychom vstoupili čerství do nového dne, absolvujeme rozcvičku a očistnou koupel v řece.

Po snídani máme nástup v krojích, zazpíváme skautskou hymnu, zamyslíme se a pak už hurá na hry. Na řece a v lesích se odehrávají kruté bojovky, v blízkém či vzdálenějším okolí tábora se odvíjejí různé strategické souboje posádek. Uměleckými výtvory zkrášlujeme tábořiště, luštíme šifry nebo se občas jen tak povalujeme a užíváme sluníčka.

Rčení napřed práce a pak zábava platí i u nás na táboře, musíme chodit do lesa na dřevo, abychom měli čím si topit v kamnech a při chladných nocích v teepee, uklízet tábořiště a vykonávat další táborové činnosti nutné pro jeho hladký chod.

Po obědě většinou následuje páteř táborového programu etapová hra. Vydáváme se většinou do dalekých krajů, kde se musíme potýkat s nečekanými úkoly. Na konci tábora se uskutečňuje velká závěrečná hra, při které se rozhoduje o vítězích celotáborového úsilí.

Po večeři už bývá program odpočinkovější. Hrají se deskovky, plní se stezky.  Jakmile se setmí, vycházíme v tichosti k Pavlové studánce, kde zakončíme den skautskou večerkou a vracíme se do tábořiště připraveni na spánek. Pak za doprovodu kytar zazpíváme pár písniček, přečteme si pohádku na dobrou noc a jdeme spát.

Pokud v noci není hlídka, indiánská sauna nebo není připravená nějaká nečekaná akce, jakou bývají přepad nebo noční bojovka, tak za doprovodu šumění řeky a praskotu dřeva v ohni sladce usínáme.

O bezpečí se po celou dobu tábora postará tým kvalifikovaných vedoucích, které již jistě znáte.

Zakončení tábora

• Všechno krásné jednou končí a to bohužel platí i pro náš tábor. Tradičně je zakončen vyhlášením etapovky, žranicí a slavnostním slibovým ohněm. Pak už zbývá se sbalit, uklidit tábor a s nezapomenutelnými zážitky se vrátit zpátky do civilizace.
Nezapomeňte si zabalit vše potřebné! Foto: Patrik Šimr – Hombré