Skauti a skautky

V oddíle máme celkem 32 skautů a skautek rozdělených do 3 posádek po zhruba 11 dětech podle věku a schopností, které se v průběhu školního roku schází každý týden na schůzkách a přibližně jednou za měsíc vyrazí společně na jednodenní, nebo vícedenní akci. Společně se snažíme na sobě pracovat a rozvíjet všechny stránky osobnosti v duchu skautských ideálů a skautského zákona.

Naše posádky:

Sumýši – pondělní schůzka

Skauti a skautky 13-15 let

Čas schůzek: pondělí 16:45 – 19:00

Místo: Orlovna Komín po celý školní rok

Kačenky – úterní schůzka

Skauti a skautky 11 – 14 let

Čas schůzek: úterý 16:45 – 19:00

Místo: duben – říjen: Loděnice Jundrov, listopad – březen: Orlovna Komín

Vodní krávy – Čtvrteční schůzka

Skauti a skautky 10 – 12 let

Čas schůzek: čtvrtek 16:45 – 18:45

Místo: duben – říjen: Loděnice Jundrov, listopad – březen: Orlovna Komín

Nezapomínáme samozřejmě ani na vodácký charakter našeho oddílu a proto v letní sezoně probíhají naše schůzky na loděnici, kde se učíme vodáckým dovednostem a několikrát ročně vyrážíme na sjíždění řeky. V roce 2023 jsme sjeli úseky Svratky, Dyje, Sázavy a v rámci putovního tábora také velkou část řeky Ohře.

Kromě klasické vodní turistiky se nově věnujeme i plachtění – v minulém roce jsme vyrazili plachtit na Velké Dářko a pořídili jsme do oddílu nové oplachtění, které budeme využívat na našich dalších výpravách za plachtěním.