30. 3. 2018

Chceš se přidat?

Náš oddíl vznikl v roce 1999, patří do bystrckého skautského střediska Vrbovec. Nechodí k nám ale jen kluci a holky z Bystrce, kromě přilehlých Kohoutovic, Komína a Jundrova také ze vzdálenějších koutů Brna.

A důvody proč se přidat?

…pro kluky a holky

• Chtěl/a bys umět jezdit na kanoi nebo plachtit na pramici? S námi se to hravě naučíš!
  • Poznáš partu stejně starých kamarádů/ek, se kterými si užiješ spoustu legrace.
  • Scházíme se jednou za týden na schůzkách, kde hrajem hry ale také se spoustu zajímavého učíme. Ale je to mnohem lepší než ve škole 🙂
  • Kromě vody se dostaneš k dalším netradičním sportům, jako je třeba lakros a ufobal. Rádi taky hrajeme fotbal.
  • Mimo schůzky jezdíme ve školním roce na spoustu víkendových akcí.
  • Samozřejmě si užiješ vody, jezdíme po řekách jako například Svratka, Jihlavka, Dyje, nebo Sázava. Až budeš starší, můžeš s námi jet i na vodu do zahraničí.
  • V létě máme tábor. A ten se nedá popsat… uvidíš sám/a 🙂

…pro rodiče

• Ve skautu se Vaše děti naučí vše potřebné na vodě, dostanou se na spoustu pěkných řek.
  • Naučí se lépe komunikovat, vystupovat před ostatními, vycházet s kamarády, řešit samostatně problémy, stát si za vlastním názorem.
  • Poznají kamarády, kteří jim vydrží nadlouho a na které se budou moct spolehnout.
  • Naučí se zásady ježdění na vodě (i divoké), bezpečnost, první pomoc a spousty dalšího.
  • A v neposlední řadě se nebudou nudit a neprosedí dny před počítačem či televizí.
  • To celé samozřejmě není zadarmo, děti si ale nemusí pořizovat žádné drahé vodácké vybavení, členský příspěvek je cca 1500 korun za rok.
  • O děti se starají kvalifikovaní vedoucí. Vše dělají jako svůj koníček, bez nároku na odměnu.

Zaujali jsme Vás?

Pokud jsme vzbudili Váš zájem, oslovte některého našeho vedoucího. Rádi Vám telefonicky nebo na osobní schůzce vyjasníme, co budete potřebovat. Neváhejte, počet míst v oddílu je omezený.

Schůzky

Rejnoci  – 11 – 15 let (skauti & skautky): pondělí 16.45 – 18.45